RAFL

regionální amatérská florbalová liga na Mladoboleslavsku

O LIZE

Na turnaji v roce 2004, kde se sešlo pár florbalových nadšenců, vznikla myšlenka uspořádat celoroční soutěž, které by se účastnili amatérští hráči z Mladé Boleslavi a okolí.

Nová soutěž získala jméno RAFL - Regionální Amatérská Florbalová Liga. Její první ročník proběhl v roce 2005/2006. Hrálo se turnajovým způsobem. Každý tým, z celkových osmi, uspořádal jeden celodenní turnaj a výsledky se započítaly do celkové tabulky. Historicky prvním vítězem RAFL se po atraktivním finálovém turnaji stal tým Mimoňští sršni.

V sezóně 2006/2007 proběhl již druhý ročník. Počet týmů byl rozšířen o další dva. Vítězem se stalo mužstvo CDB Mladá Boleslav. Nejlepším střelcem byl v základní části podle statistiky Dušan Račák z Mimoně.

Do třetího ročníku, tedy sezóny 2007/2008, byly připraveny novinky v podobě dvou hal, které byly RAFLu k dispozici a opětovně byly rozšířeny řady účastníků ligy, tentokrát již na 15 týmů. Vítězem této sezóny se stal opět celek CDB Mladá Boleslav, následován Mimoňskými sršni a týmem Real Mladá Boleslav. Nejlepšími střelci v základní části byli Dušan Račák (Mimoňští sršni), Pavel Hanzlík (CDB MB) a Dominik Trégl (Mnichovo Hradiště). V play-off byl pak nejlepším střelcem Jakub Michal (CDB MB).

Na závěr sezóny 2007/2008 byla také poprvé konána Valná hromada RAFL za účasti zástupců všech současných i budoucích týmů ligy. Zde bylo zejména zvoleno rozšířené pětičlenné vedení pro nadcházející sezónu. Toto vedení pak připravilo, dle podnětů z Valné hromady RAFL, vše nezbytné pro sezónu 2008/2009, do které se přihlásilo 19 týmů. Mezi zásadní změny se řadí rozdělení do dvou separátních lig, stanovení maximálního počtu týmů v RAFL na 24 týmů.

V sezóně 2008/2009 hrálo devatenáct týmů ve dvou ligách – první liga deset a druhá devět . Hrálo se na dvou halách Sokolovny a 6.ZŠ. Mistrem I.ligy se stal tým FBK Pilich Vivatus, následován Mimoňskými Sršni a bronz bral tým CDB Mladá Boleslav. Ve druhé lize se vítězem stal tým Dr.ACI Veselá. Nejlepšími střelci I.ligy v základní části se stal 1. Pavel Hanzlík (CDB MB), 2. Dušan Račák (Mimoňští sršni) a 3. Přemysl Zeman (FBK Pilich Vivatus). V play-off byl pak nejlepším střelcem Dušan Račák (Mimoňští sršni). Hrála se také prolínací soutěž o postup do první ligy – Baráž, kde se týmy střetly systémem každý s každým - FBC Vikings, FBC Young Skill, Dr.Aci Veselá a FBK SUP MB, v tomto pořadí i baráž skončila.

Do sezóny 2009/2010 se přihlásilo 23 týmů a tak I.liga byla rozšířena s deseti týmů na dvanáct. První ligu rozšířili všichni účastníci baráže a po odstoupení týmu FBK SUP MB dostal dodatečnou nominaci třetí tým druhé ligy White Flying Rabbits. Systém ligy byl opět nastaven na dvě separátní ligy s možností postupu mezi ligami v baráži – (11 a 12 tým - I.liga a 1 a 2 tým - II.ligy). Novinkou pro tento ročník se stalo školení pro rozhodčí a tím i povinnost mít v týmu vždy alespoň dva licencované rozhodčích.

Pro sezónu 2009/2010 se stal mistrem ligy CDB Mladá Boleslav, stříbro bere Real Mladá Boleslav a bronz tým Mimoňští sršni. Vítězem druhé ligy se stal tým Pixbo Kosmonosy. Nejlepší střelci se stali Dušan Račák (Mimoňští sršni), Petr Jaroš (CDB Mladá Boleslav) a Pavel Šubrt (FBC Vikings). V prolínací soutěži o postup mezi elitní dvanáctku týmů první ligy pro následující ročník se utkali – Pixbo Kosmonosy, FBC Vikings, Notor Band Klášter a FBC Young Skill. S plným bodovým ziskem v baráži zvítězil tým Pixba Kosmonosy následován FBC Vikings se čtyřmi body a tím si oba celky zajišťují účast v první lize. Pixbo Kosmonosy jako nováček soutěže a FBC Vikings jako zachráněný tým první ligy.

Sezóna 2010/2011 začíná rozšířením ligy na 26 týmů a vedení ligy musí řešit herní systém. Nakonec dle stanov této soutěže první lize zůstává dvanáct elitních týmů hrající o putovní pohár této soutěže. Druhá liga se dělí na dvě divize A,B po sedmy týmech. V první lize se po základní části odehraje play-off ve kterém si zahraje osm nejlepších celků, jedenáctý a dvanáctý tým první ligy se opět střetně v baráži s prvním a druhým týmem ligy druhé. Ve druhé lize se do baráže o postup do I.ligy lze probojovat taktéž přes play-off, které budou hrát čtyři nejlepší týmy každé divize.

Pokud si chodíte zahrát a máte florbal rádi, přijďte a uvidíte, že i na této úrovni je o co hrát. Stačí dát dohromady pár kamarádů a přihlásit se do této soutěže. Určitě je to sport, který stojí za to zkusit.


<<< zpět

VÝSLEDKY

 TýmZápasyBody
1.FBK Pilich Vivatus1631
2.IBK Papašu1626
3.FBK Sklípkani1622
4.BTK KILLERS1617
5.FBC Vikings1616
6.Ohňostrojaři1615
7.Crazy Kakadu1611
8.Bakov Satans164
9.White Flying Rabbits162

Podrobná tabulka >>>
NÁHODNÉ FOTO RAFL

náhodná fotografie

REKLAMA

1. PTS Táborník Florbal Shop Salming MADE IN BOLKA SHOP Boleslavan.cz
TOPlist