RAFL

regionální amatérská florbalová liga na Mladoboleslavsku

CELÉ ZOBRAZENÍ

Plní se prognózy Pixba, Vikings a Cerberosu?

vloženo: 24. 01. 2018 17:55:12 / přečteno 871

Zatímco první o své pozici favorita jasně přesvědčuje, druhý lehce tápe... Pixbo je s plným počtem bodů v čele nadstavbové tabulky skupiny A. Minulý víkend zvládlo oba zápasy i bez svých tradičních Pixboriginals, trojice boleslavských florbalových průkopníků Hostinský-Vlk-Tůma. Utkání s bakovskými Satans s pohodlnějším brankovým náskokem (12:8), výhru 7:6 nad vikingy si žlutočerní zajistili a ubojovali až v samotném závěru. Silná brankářská dvojice Horáček-Bárta bude jejich velkou zbraní.

Naproti tomu FBC Vikings zatím příliš neplní proklamovanou pozici možného černého koně soutěže. Na kontě čtyři zápasy a pouze dva body. Své elitní soupeře sice dokáží herně potrápit, ke kýženému bodovému výsledku to ale zatím nevede. S příchodem náročnějších a vyrovnaných zápasů se už také trochu vytrácí střelecká virtuozita základní části. Minulý víkend pro vikingy celkem jasná prohra s Pilichem 5:12 a již zmíněná těsná 6:7 s Pixbem. Proto bude zajímavé sledovat vstup T-SYSTEMS do nadstavbových zápasů, a jak se dále povede CDB nebo týmu Cerberos. Účast v play-off totiž může být pro Vikings značně ohrožena.

FBK Cerberos zahájili své nadstavbové působení nebojácně, neboť ve svém úvodním a gólově těsném duelu prohráli s Pilich Vivatus jen 3:6. A poté ovládli poměrem 11:9 utkání "těch předpokládaných vzadu", tedy proti Bakovu Satans. V podání Cerberosu se nevylučuje nějaké překvapení a třeba to nakonec budou oni v pozici letošního černého koně. Kdo ví...

Ze zpovídané trojice se následující víkend (neděle 28.1.) dostane do hry pouze Cerberos - od 9:45 hrají s T-SYSTEMS, od 12:15 se Sklípkany. Pixbo a Vikings budou tentokrát veškeré RAFLové dění pouze zpovzdálí sledovat. Horečkou dne zřejmě bude hned první zápas, kdy se od 8:30 střetnou Sklípkani a CDB.


1. Co jako tým sami od sebe očekáváte v bojích skupiny A? Tedy, na jaké patro v nadstavbové ligové tabulce se letos cítíte, s jakým výsledkem byste rádi zakončili sezónu, případně s čím budete na konci sezóny spokojeni?

2. Zaznamenal váš tým před druhou polovinou sezóny nějaké změny, posily či naopak ztráty?

3. Koho v letošní sezóně považujete za největšího adepta na zisk ligového primátu a proč?

4. Kdo by podle vás mohl být černým koněm skupiny A, proč?

5. Váš tip na vítěze skupiny B?


PIXBO KOSMONOSY (odpovědi za tým poskytl Jan Ulman)

1. Jasný cíl je skončit do čtvrtého místa a zajistit si tak postup do semifinále play-off a zahrát si v superfinálový den. Cesta je ale ještě dlouhá a čekají nás těžké zápasy. Rádi bychom měli na konci sezóny nějakou medaili. Ale na druhou stranu, jak se říká, play-off je jiná soutěž a stát se může cokoliv.
2. Během zimní přestávky se povedlo rozšířit kádr o druhého gólmana Petra Bártu. Věříme, že společně se stávajícím gólmanem Luďkem Horáčkem vytvoří velmi kvalitní a soupeři obávanou brankářskou dvojici.
3. Kvalita týmů, které postoupily mezi top 8, je vysoká, takže je těžké tipovat zcela jasného favorita na celkové vítězství. Velkou roli může hrát nervozita a v jakém složení nastoupí týmy k zápasům. Díky již zmiňované velké kvalitě si myslím, že na titul mohou pomýšlet čtyři týmy.
4. FBC Vikings. Mají dobré střelce, ale obrana tak kvalitní není. Můžou v zápase překvapit nebo zase naopak ztratit. Každopádně jsou nevyzpytatelní a to z nich dělá „černé koně“.
5. Ohňostrojaři. Během zimní přestávky představili gólmanskou posilu, která jim může hodně pomoci v honbě za vítězstvím ve skupině B. Pokud si udrží svoji „ohňovou“ hru, jsou pro mě adepty číslo jedna.


FBC VIKINGS (Ondřej Kohout)

1. Jednoznačným cílem je pro nás určitě postup do play-off, kde se vzhledem k vyrovnanosti týmů v letošní sezoně může stát naprosto cokoliv. Vloni jsme celkově skončili na nepopulárním čtvrtém místě, letos bychom toto umístění rádi určitě ještě vylepšili.
2. Přestože jsme známí tím, že zápasy většinou absolvujeme s relativně nižším počtem hráčů, rozhodli jsme se doplnit soupisku o dvě staronové tváře a jednou novou akvizici. Uvidíme, jak se to projeví na hřišti...
3. Letos je RAFL opravdu velmi vyrovnaný, ale na základě výkonů v základní části dávám největší šance Sklípkanům a Pixbu. Do souboje o titul bychom ale samozřejmě rádi promluvili i my.
4. FBC Vikings :)
5. Těžko říct, zkusil bych si tipnout, že by úspěchu mohl dosáhnout velmi početný tým králíků.


FBK CERBEROS (Lukáš Benda)

1. Rádi bychom sezónu nekončili "pouze" zápasy v A skupině, ale chtěli bychom se dostat i do semifinálových bojů, což by byl historický úspěch pro náš tým.
2. Ke králíkům odchází na výpomoc Robin Pácha, ale získali jsme Martina Sedláčka, pro kterého to bude v RAFLu první sezóna. Ale je to hráč do kombinace, takže věříme, že přinese zlepšení naší hry a více gólů v síti soupeřů.
3. Nabízí se Sklípkani, kteří se postupně rozehráli k výborným výkonům. A obhájci titulu z Pixba jim zřejmě budou největším soupeřem.
4. Líbí se mi útočná hra vikingů a věřím, že by letos mohli překvapit.
5. Tipuju, že se rozhodne mezi králíky a Ohňostrojaři. A pokud bude Brownův pohyb pokračovat v sympatických výkonech z první části, mohl by pořadím ještě zamíchat.


Autor: Aleš Tůma


<<< zpět

VÝSLEDKY SKUPINA A

 TýmZápasyBody
1.FBC Vikings2243
2.Ohňostrojaři2227
3.White Flying Rabbits2219
4.FBK Dynamo Mladá Boleslav2215
5.FBK Zubři Milovice z.s.222

VÝSLEDKY SKUPINA B

 TýmZápasyBody
 1. FBK Pilich Vivatus      2241
2.Pixbo Kosmonosy2232
3.Bakov Satans2218
4.T-SYSTEMS2216
5.FBK Black Wolf222

VÝSLEDKY SKUPINA C

 TýmZápasyBody
 1. FBK Sklípkani             2238
 2. FBK Cerberos2226
 3. Brownův pohyb2223
 4. CRAZY KAKADU2216
 5. BTK Killers2212

Podrobná tabulka >>>




NÁHODNÉ FOTO RAFL

náhodná fotografie

REKLAMA

1. PTS Táborník Florbal Shop Salming MADE IN BOLKA SHOP Boleslavan.cz Cerberos
TOPlist