RAFL

regionální amatérská florbalová liga na Mladoboleslavsku

CELÉ ZOBRAZENÍ

Sklípkani slibují (a doufají), že letošní sezónu zakončí velk"OLÉ"pě

vloženo: 06. 12. 2017 23:21:14 / přečteno 762

Sklípkani si zřejmě v minulé sezóně prošli týmovou krizí, jak v rozhovoru naznačuje Pavel Rydval, a rozhodli se věci změnit k lepšímu. A při pohledu na tabulku je jasné, že úspěšně. V našlápnuté ligové špičce se už nějaký ten týden drží na vedoucí pozici a určitě budou letos patřit ke žhavým kandidátům...Výrazným dílem ke zlepšeným výkonům pochopitelně přispěl nyní již superligový "důchodce" Ondřej Fojta. Aktuálně je s 51 brankami čtvrtým nejlepším střelcem soutěže, a tak není divu, že ho "Rydvoš" pasuje do role jedné z klíčových předností týmu. Uvidíme, na co to bude na konci sezóny stačit...

1. Momentálně nějaký ten týden jsou FBK Sklípkani, alespoň při pohledu na RAFL tabulku, nejlepší v Bolce, olé! Jak se tento fakt odráží na náladě a pohodě v týmu?

My si to užíváme. Ostatně to nám jde vždycky nejlíp. Takže naše heslo “nejlepší v Bolce, olé” už k nám neodmyslitelně patří.

2. Okomentujte ty nejzásadnější změny, které se u sklípkanů v předsezónním období udály. Přeci jenom byl týmový management celkem aktivní...

Hlavní změnou je velikost kádru, po letech minulých už jsme nechtěli chodit hrát ve čtyřech lidech a být do počtu. Posílili jsme na všech frontách.

3. Po téměř odehrané první části sezóny budete s jejím průběhem asi víceméně spokojeni. Souhlasí?

Souhlasí. Jak už jsem říkal, užíváme si to. A věřím, že to pořádně oslavíme. Tisková konference U tetřeva je nachystána, hráči budou odměněni za odvedené výkony a pak budeme s fanoušky pokračovat v klubovně.

4. Odehráli jste teď na podzim nějaký opravdu nepovedený zápas, po kterém jste si museli nějaké věci mezi sebou vyříkat? Nebo taková krize letos zatím nepřišla?

Jednoznačně derby s CDB. To byl pro nás odstrašující příklad do dalších bojů. Ten Sejtko nás vždycky nějak divně uchodí...:)

5. Na konci října jste stanovili nový ligový rekord v počtu vstřelených gólů v jednom utkání. Lightnings jich od vás inkasovali neskutečných 52! Určitě nebudu sám, komu vrtalo hlavou, že jste i v závěru zápasu stále měli chuť střílet další a další. Co vás v tom utkání stále hnalo dopředu, užívali jste si ho, jak napovídá konečné skóre?

Předně bych chtěl smeknout před klukama z Lightnings. Byli oslabeni a přesto tam nechali všechny síly a nevykašlali se na to. V takových zápasech je to těžké s motivací, a proto jsme si řekli, že jedeme na rekord, to nás hnalo vpřed. Je k zamyšlení do budoucna, zda nestanovit pravidlo o minimálním počtu hráčů nebo maximálním rozdílu ve skóre, po kterém by se zápas ukončil.

6. Obecně většina vašich letošních zápasů s týmy ze spodní poloviny tabulky končila jasným výsledkovým rozdílem. Jsou pro vás takové zápasy motivující? Nebo byste raději viděli nějakou změnu v herním systému?

Změna je na místě, na zbytek už sem odpověděl...

7. Panuje v týmu pocit, že letos by konečně mohl zacinkat zlatý vrchol sezóny?

O tom se nemluví. My máme určitý cíl a za tím si jdeme, ale primárně se chceme bavit a odcházet z každého zápasu s dobrým pocitem.

8. Které protivníky v cestě za případným úspěchem vnímáte jako ty pro vás nejobtížnější?

V další části a případném play-off jsou všichni silní. Při pohledu na tabulku je to jasné.

9. Týmové přednosti, které by měly hrát ve váš prospěch v cestě za pohárem?

Odhodlání, týmovost a Fojtis…

10. A naopak slabiny, na kterých by bylo dobré pořádně zapracovat, minimalizovat je, s výhledem druhé části sezóny?

Remcání na střídačce...a vyčítáni si toho či onoho.

11. Nechte trochu nahlédnout do týmové historie...

Deset let a pořád žijeme, už už to vypadalo, že to Sklípkani zabalí, ale nějak se nám povedlo z toho vybruslit. Máme to takový nahoru dolů, Sklípkani jsou především o kamarádech, a tak se snažíme bavit se za každých okolností i mimo hřiště.

12. Dosavadní největší týmový úspěch?

To, že jsme ve zdraví přežili všechny dosavadní tiskovky, soustředění a jiné legendární akce...

13. Jak zapadl Ondra Fojta do týmové koncepce? Účastní se pravidelně před- a pozápasových týmových porad? Tam určitě do detailu řešíte herní systémy a důležité aspekty vaší hry a sportovních výkonů...

Fojtis je "náš" už několik let, zapadávat nemusel. A herně...to je spíš naopak, jsme rádi, že ho máme a snažíme se mu to nekazit. Ale i on ví, že ještě musí přidat :)

14. Jsou FBK Sklípkani aktivní i v jarním a letním období, kdy zrovna nemusí spřádat své RAFL síťky a vymetat pavučiny svým soupeřům? Jezdíte na nějaké turnaje, udržujete se v akci?

Nejezdíme, vždyť ani v sezóně pořádně netrénujeme, letos poprvé jsme začali chodit aspoň občas. My povětšinou pilně relaxujeme :)

15. Co vzkazují sklípkani všem svým fanouškům, sledovatelům, rivalům a nepřejícníkům do zbytku sezóny?

Fanouškům slibujeme, že letos to zakončíme velkolepě, mají se na co těšit. Jinak bych chtěl vzkázat všem, že je to jen hra, držte se pravidel fair-play a nefňukejte na rozhodčí. Buďme rádi, že to někdo píská...

Ptal se: Aleš Tůma
Za FBK Sklípkani odpovědi poskytl: Pavel Rydval


<<< zpět

VÝSLEDKY

 TýmZápasyBody
1.FBC Vikings1427
2.FBK Pilich Vivatus1427
3.FBK Sklípkani1424
4.FBK Cerberos1419
5.Pixbo Kosmonosy1418
6.Ohňostrojaři1418
7.Brownův pohyb1416
8.Bakov Satans1412
9.White Flying Rabbits1412
10.BTK Killers1410
11.T-SYSTEMS1410
12.FBK Dynamo Mladá Boleslav149
13.CRAZY KAKADU146
14.FBK Black Wolf142
15.FBK Zubři Milovice z.s.140

Podrobná tabulka >>>
NÁHODNÉ FOTO RAFL

náhodná fotografie

REKLAMA

1. PTS Táborník Florbal Shop Salming MADE IN BOLKA SHOP Boleslavan.cz Cerberos
TOPlist