RAFL

regionální amatérská florbalová liga na Mladoboleslavsku

CELÉ ZOBRAZENÍ

WHITE FLYING RABBITS razí jasnou týmovou filozofii: Každý maká do roztrhání těla...

vloženo: 15. 11. 2017 17:04:12 / přečteno 802

WFR, jak sami sebe zkracují, sice nezaznamenali dosud v RAFLu žádný výraznější týmový úspěch, přesto v donedávna aplikovaném dvouúrovňovém systému soutěže téměř vždy patřili do horního ligového patra. Hlavním týmovým cílem ovšem údajně není vyhrávání medailí a pohárů, spíše radost ze hry s partou kamarádů. Kamarádství a pozitivní přístup ke hře a sportu vůbec jsou zřejmě největší králičí devízou. Jak je ostatně patrné i na jejich oficiálním facebookovém profilu.

V aktuální sezóně se králíci pyšní celkem netradiční statistikou. Z jejich dosud odehraných deseti ligových zápasů hned čtyři skončily remízovým výsledkem. Což je na RAFL dost ojedinělý jev. K „plichtě“ postupně dovedli svá utkání s Ohňostrojaři (3:3), Brownovým pohybem (11:11), MHK Butchers (9:9) a nováčky BTK Killers (10:10). Tedy s týmy z druhé poloviny ligové tabulky, kam momentálně patří i oni (11. místo). Proti týmům z horních pater se jim herně i výsledkově dařilo proti mistrovskému Pixbu (4:6) a především se dvoubodově zaradovali proti aktuálně sedmým Cerberos (9:5). Oba zápasy jsou v pozitivním slova smyslu také zmíněny v následujícím rozhovoru.
Program blížícího se víkendu jim připravil podle všech předpokladů zápasy jako noc a den. V sobotu 18.11. se nejprve od 9:45 rozehřejí proti posledním CRAZY KAKADU, aby se od 12:15 pokusili překvapit proti druhým sklípkanům.

1. Jak hodnotíte vstup týmu do sezóny, tzn. aktuální pocity po dvou odehraných měsících?

Cíle byly vyšší, avšak zklamání zatím necítíme. Mnoho zápasů jsme remízovali smolně a chybělo nám buď štěstí nebo soustředěnost. Máme ohromnou sílu v týmovém pojetí hry.
Slabiny zatím máme hodně čitelné – nízká produktivita v zakončení nás trápí velmi dlouho. Musíme zjednodušit hru a nastřílet více branek. Ovšem vzhledem k našemu potenciálu se nebojím, že bychom v dalším průběhu sezóny nešli výkonnostně nahoru.

2. Událo se u vás v družstvu něco zásadního oproti minulému ročníku RAFLu? Ať už z florbalového hlediska (sestava, kondička, změna florbalového vybavení), nebo i z pohledu mimoflorbalového?

Věk nezastavíš, a tak i WFR sáhlo po mladších kamarádech. Konkrétně tu pro sezónu 2017/18 máme hned tři nováčky. Petr Fencl do brány a v útočných řadách Martin Podroužek a náš „junior“ Petr Flek. Jejich profily si můžete prohlédnout na našich FB stránkách – White Flying Rabbits - offcial.

3. Komentář k vašemu zatím poslednímu hracímu víkendu a vašim dvěma zápasům proti Cerberos a BTK Killers...

Proti Cerberosu to byl parádní týmový výkon, tak bychom se chtěli prezentovat i po zbytek sezóny. Výhra 9:5 nakonec byla zasloužená.
Ve druhém zápase bohužel došlo k další bodové ztrátě. Po nervózním výkonu to nakonec skončilo 10:10 a čtvrtá plichta sezóny byla na světě.

4. Zatím nejpovedenější králičí zápas v této sezóně a proč?

Tak určitě to byl zápas proti Pixbo Kosmonosy. Loňského vítěze jsme nakonec neuhlídali v závěrečné třetině, kdy dvěma góly „králíky“ porazili 6:4. Zápas jsme odehráli takticky přesně tak, jak jsme si řekli v kabině. Klukům bych chtěl ještě jednou za tento výkon poděkovat.

5. A naopak, který duel jste vnímali jako váš propadák, ať už výsledkový nebo herní?

Když opomenu zbytečné ztráty s týmy Brownův pohyb, BTK Killers, MHK Butchers, tak určitě zápas proti Vikingům, kdy jsme totálně prospali první třetinu 1:9.

6. Představte váš tým. Proč název White Flying Rabbits (Bílí létající králíci), jaká je týmová historie?

Tým a jeho název vznikly v roce 2008. Budeme tedy slavit 10 let od založení.…Několik zakládajících členů si zašlo na čaj a sodovku (jak jinak, klasika). Po několika dcl čaje se zrodil nápad, létající králíci. Dále už se jen přidalo slovo WHITE … proč? No protože to dobře vypadá (WFR)! ☺
ONCE A RABBIT 4EVER A RABBIT.
Hned v úvodní sezóně 2008/2009 jsme postoupili mezi elitu z druhé do první ligy. V sezónách 2009-2014 nám patřilo místo v první lize a to i přes zádrhel v sezoně 2012/2013. Ta byla první, kdy se týmu nepodařilo obsadit příčky zajišťující klidný konec sezóny.
Nakonec v posledním zápase baráže poslali králíci o patro níž tým Cerberosu a opět se udrželi v první lize.
Velký úspěchem králíků bylo vystoupení na Hummel Open Game 2010, kdy nám patřilo 5.-8. místo z 54 zúčastněných. V dalších letech tým vybojoval i několik umístění v turnajích a připsal si na své konto medaile a poháry.
V 2017 jsme po vyrovnaném play-off sezónu RAFLu zakončili druhým místem skupiny "B".

7. Co považujete za svůj dosavadní největší týmový úspěch?

Velký úspěchem králíků bylo vystoupení na Hummel Open Game 2010, kdy nám patřilo 5.-8. místo z 54 zúčastněných.

8. Koho lze považovat za tahouny týmu? Na hřišti, případně i mimo něj? Jakými kvalitami jmenovaní borci vynikají?

Největším tahounem týmu je celý tým. Každý maká do roztrhání těla…

9. Jste parta i mimo RAFLové kolbiště? Společné akce, dovolené a tak?

Určitě ano. Náš tým vznikl právě z party kamarádů.

10. Když je v RAFLu zrovna klid zbraní, účastníte se pod vaším názvem i nějakých jarně-letních florbalových akcí a turnajů? Případně, které patří k vašim oblíbeným?

Tak učitě!!! ☺ Od roku 2009 jsme pravidelným účastníkem brněnského Open Game, i když raději preferujeme turnaje s hracím systémem 3+1, kde už se nám několikrát podařilo nějakou tu medaili a pohár ukořistit a schovat do našich nor.

11.Vaše cíle do právě probíhající sezóny? S čím budete spokojeni, co budete považovat za opravdový úspěch?

Našim cílem je především dobrý pocit ze hry a spousty zábavy. Jako opravdový úspěch pro králíky bude vyhrát skupinu B.

12. Kterého / Které RAFLové soupeře nemáte vyloženě v lásce? Důvod?

Nelze říct, že bychom někoho vyloženě neměli v lásce. Kdybych měl jednoho soupeře vybrat, bude to T-SYSTEMS. Musím ovšem uznat, že se mladíci poslední dobou dost uklidnili.

13. S kým se naopak kdykoliv rádi a s chutí potkáte na hřišti?

My florbal milujeme a těšíme se na každé kolo. Soupeře nerozlišujeme.

14. Měli byste nějaké návrhy na změny či zlepšení stavu věcí v RAFLu?

Určitě bych uvítal větší aktivitu na ligovém facebooku a webu.

15. A na závěr obligátní otázka - králičí vzkaz všem vašim soupeřům?

Bavte se florbalem!
ONCE A RABBIT 4 EVER A RABBIT.

Autor rozhovoru: Aleš Tůma
Za tým WFR odpovědi zaslal: Roman Vodička


<<< zpět

VÝSLEDKY

 TýmZápasyBody
1.FBC Vikings1427
2.FBK Pilich Vivatus1427
3.FBK Sklípkani1424
4.FBK Cerberos1419
5.Pixbo Kosmonosy1418
6.Ohňostrojaři1418
7.Brownův pohyb1416
8.Bakov Satans1412
9.White Flying Rabbits1412
10.BTK Killers1410
11.T-SYSTEMS1410
12.FBK Dynamo Mladá Boleslav149
13.CRAZY KAKADU146
14.FBK Black Wolf142
15.FBK Zubři Milovice z.s.140

Podrobná tabulka >>>
NÁHODNÉ FOTO RAFL

náhodná fotografie

REKLAMA

1. PTS Táborník Florbal Shop Salming MADE IN BOLKA SHOP Boleslavan.cz Cerberos
TOPlist